top of page
_dsc0360low_optimized.jpg

NIKOL PROKEŠOVÁ - první dáma Czech Cabaret Show

Činoherní herečka, zpěvačka, moderátorka, lektorka herectví a uměleckého přednesu, sólová umělkyně,  mistress of ceremony nejslavnější české kabaretní show. Dáma, která vás učaruje svou nekonečnou energií a hlubokýma oříškovýma očima je tou, která stojí za mistrovským dílem naší umělecké scény. Nikol Prokešová, duše Czech Cabaret Show.

JAK TO CELÉ ZAČALO

Už jako dívenku ji očaroval třpytivý svět starého Hollywoodu, černobílé filmy plné překrásných dam a světové muzikály. Trávila dlouhé hodiny sledováním hollywoodských hereček, které ji uchvátily svou grácií i sex-appealem, zejména její ikona, blonďatá femme fatale Marilyn Monroe. Ta pro ni symbolizuje ztělesnění rafinované ženskosti i neskutečnou dřinu, která stojí za každou hvězdou. Není tedy divu, že Nikol neodolatelně přitáhl svět showbusinessu, který už nikdy neopustila. Má za sebou nespočet úspěšných projektů, ale během času pocítila potřeba pracovat i na něčem vlastním, co by si mohla hýčkat a bylo odrazem věcí, které miluje. Tady se začíná příběh Czech Cabaret Show.

 

Během své kariéry procestovala kus světa, aby mohla sbírat inspiraci pro vlastní projekt, který se začal pomaličku formovat v její fantazii. V New Yorku ji okouzlila Broadway a dílo legendárního režiséra Boba Fosse, neskuteční umělci zcela oddaní umění i americká velkolepá produkce. Zamilovala si jak tradiční, tak i moderní cirkus v podání Cirque du Soleil, a zatoužila, aby mohla vrcholná akrobatická čísla přenést z cirkusového šapitó i na prkna divadel. A co by mohlo všechny tyto vášně spojovat lépe, než žánr kabaretu a varieté.

 

Nikol tedy začala pracovat na své srdcovém projektu. Ve své vizi chtěla propojit vrcholovou dobu zlatého Hollywoodu, typickou svou opulentností, lesk nejslavnějších pařížských kabaretů, preciznost americké muzikálové scény i pestrost a živost cirkusu. Věděla přesně, co diváci ocení a byla pevně rozhodnutá vytvořit pro ně zážitek, který vydrží po celý život.  Postupně zvolila hudbu a předlohy jednotlivých čísel, vytvořila jevištní vizuály, náčrty kostýmů a rekvizit, poskládala předběžný scénář celého představení a už “jen” stačilo najít si tým, který jí pomůže s realizací. 

 

Zpočátku však její nápad nebral nikdo vážně. Byl “příliš ambiciózní”, “příliš rozsáhlý”, “nezvyklý pro naše publikum”.

 

Základem celé show měla být perfektní jazzdancová čísla. Výběr choreografa byl skutečně náročný, protože Nikol měla zcela přesnou představu o výsledku i jeho úrovni. Oslovila tedy svoji sestru Felicitu. Ať už během tvorby zapracoval jejich talent, nápady, lidské porozumění nebo kombinace všeho, výsledek je neuvěřitelný a Felicita byla tou jedinou a pravou volbou. 

 

Co by však byla celá show bez účinkujících? Nikol nechtěla “jen” profesionální umělce, hledala skutečně charismatické bytosti, které dokáží diváka uchvátit, pobavit nebo třeba i rozplakat. Z více než 800 zájemců vybrala tým padesáti osobností, od zpěvaček a zpěváků, tanečnic a tanečníků přes mimy, herce až po přední evropské akrobaty. Všechny tyto umělce spojuje nejen láska k divadlu a neodbytná potřeba podat vždy perfektní výkon, dnes už je spojuje přátelství, zážitky, solidarita a vášeň k celému projektu.

 

Czech Cabaret Show, která vznikla nejdřív jako fantazie, se dopracovala do své finální podoby po necelých třech letech tvrdé práce. Nikol celé představení vkusně ozdobila nádhernými zářícími kostýmy a peřím, doplnila propracovanými kulisami a rekvizitami, navrhla úžasné světelné a ohnivé efekty. Skutečně propojila zdánlivě nespojitelné do jednoho grandiózního celku a přinesla do divadla dosud netradiční prvky. Ať už divák touží po bohémské atmosféře kabaretu, po svůdnosti a eleganci hollywoodských hereček, chce zažít broadwayský muzikál nebo se bát při neohrožených číslech akrobatů létajících nad hlavami publika, všechno všecičko najdete v té největší a nejzábavnější show v České republice. A nic z toho by nevzniklo, kdyby fenoménu Czech Cabaret Show nevdechla duši právě Nikol Prokešová, naše první dáma novodobného kabaretu.

nikol.jpg
bottom of page